Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 76049

Има премногу трикови што сакаме да ги споделиме со Вас денес.

Дали некогаш сте пробале да се движите на трева во високи потпетици?

Јас сум се обидела и тоа беше страшно!

Се' додека не дојдов до едно генијално решение.

И ти дефинитивно треба да го пробаш.

Веќе е веќе лето и ако се' уште не сте подготвени за тоа, крајно е време да ги надградите вашите вештини за шминкање.

Земи ја твојата торбичка со шминка, и јас ќе ти покажам што да правиш!

Го знаете оној момент кога само што сте ги налакирале Вашите нокти, а потоа едвај може да ја допрете чашата со вода или рачката на вратата, не можете да ги извадите алиштата, бидејќи се плашите да ја расипете вашата неверојатен маникир?

А сепак, на крајот, на некој начин успеваш да го направиш тоа...

Се сеќавате на овој проблем, нели?

Тогаш имам едноставно решение. Се' што треба да направите е да истурите малку ладна вода и да додадете коцки за мраз во неа, а потоа одморете ги прстите само една минута! Сега вашите нокти се сосема безбедни!

Исто така, ќе дознаете ефективен начин за отстранување на црните точки на Вашето лице и да направите вкусен балзам за усни!

Овие, и многу други работи погледнете ги во видеото подолу.

 

Извор на веста: 5-Мinute Crafts

Leave a comment