Француските ЕВС волонтери, заедно со Коалиција на младински организации СЕГА, овој викенд организираат Француски Кино Фестивал со 3 филмови од различни жанрови.

 

Филмовите ќе бидат проектирани во Кино салата „Мис Стон“ во Прилеп од 2 до 4 Јуни, со почеток во 20:00ч.

Петок, 2 Јуни филмот „Jappeloup“ – драма, биографски филм (2012) во режија на Christian Duguay, базиран на вистинита приказна.
Сабота, 3 Јуни филмот „Tchao Pantin“, многу позната приказна (1983) во Француската Кинематографија, многу пати наградувана. 
Недела, 4 Јуни филмот „Respire“, психолошка драма (2014) во режиjа на интригантната Mélanie Laurent.

 

Бидете дел од овој фестивал, влезот е слободен а филмовите ќе бидат проектирани со Македонски превод.

66 comments

 • bimWeiche bimWeiche 03 Dec 2017

  generic viagra online
  how long does viagra take to work
  http://viagrabuyonlineviagra.accountant
  viagra india price
  viagra generic

  Reply
 • AlfonsoPriob AlfonsoPriob 03 Dec 2017

  farmers insurance insurance
  cheap auto insurance companies
  state farm login
  car insurance florida
  discount insurance

  Reply
 • AleneMom AleneMom 30 Nov 2017

  tadalafil india
  buy cialis without a doctor's prescription
  levitra online
  securetabs.com
  cialis india

  Reply

Leave a comment