Клубот за боречки вештини „Будо“ од Кавадарци многу наскоро ќе има и повеќе од сериозен проблем да ги смести сите пехари и медали кои борците од клубот ги освојуваат на натпреварите во земјата и странство. Потврда за тоа се и единаесетте медали кои кавадаречките борци ги освоија на државното првенство во кик бокс кое во саботата се оддржа во Скопје.

 


Кавадаречкиот тим настапи со 12 кик боксери во дисциплините лоу кик и кик лајт. Филип Ризов уште еднаш ја потврди својата доминација во својата категорија, освојувајќи ги златните медали во дисциплините кик лајт и лоу кик. Златни медали освоија и Александар Велков, Блаже Настов, Синиша Милошевиќ, Марјанче Кендеровски. Со сребрени медали се закитија Јован Костов, Милан Милошевиќ и Никола Станоев, додека Никола Бојовски и Александар Захарчев освоија бронзени медали.

 

За прв пат на овој шампионат Кавадарци доби и судиски претставник во името на Александар Ристовски кој судеше на 68 борби во дисциплините поинт фајт и кик лајт. Ристовски е еден од првите судии од нашиот град во оваа боречка вештина, а неговите амбиции се добивање лиценца за судење на натпревари од поголем карактер.

Покрај Ристовски кој заедно со Тодор Анастасиев го сочинуваат тренерски двоец, големи се и клубските амбиции за влез во репрезентацијата на Македонија на сите оние кои освоија златни медали на ова натпреварување и учесво на Европското првенство кое во септември ќе се одржи во Македонија.

443 comments

 • Edwinindug Edwinindug 15 Dec 2017

  there generic equivalent viagra
  viagra without a doctor prescription
  sildenafil 50 mg se puede tomar alcohol
  viagra without a doctor prescription
  buy generic viagra pills
  viagra no script
  wirkung viagra 50 mg
  viagra without prescription
  cialis 20mg vs viagra 100mg

  Reply
 • WilliamFlest WilliamFlest 15 Dec 2017

  nome do remedio generico do viagra
  viagra without prescription
  sildenafil tablets 100 mg perfopil-100
  viagra without prescription
  generic brand viagra difference
  viagra without a doctor prescription
  easiest way get viagra
  viagra no script
  buy viagra on internet

  Reply
 • FarimfScorp FarimfScorp 15 Dec 2017

  http://cialisoakdm.com/
  cheapest cialis generic
  [url=http://cialisoakdm.com/]order cialis online[/url]
  buy cialis online in usa
  cialis price

  Reply

Leave a comment