Не само што освои оскар за најоригинална песна туку и ја воодушеви целата јавност која ги следеше оскарите во неделата.

Талентираната поп дивата Лејди Гага се појави во сосема поинакво издание на овогоднешните оскари. Во придружба на актерот Бредли Купер ја изведе песната „Shallow“ која беше главна тема во филмот „A star is born“. Во филмот Лејди Гага и Бредли Купер ги играат главните улоги. Нивниот настап на оскарите  беше едноставно воодушевувачки.

Проследете го настапот на следниов линк!

Leave a comment