Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 79833

Уметност и дизајн (41)

Француски дизајнер користи делови од книги за да создаде извонредни фустани

Силви Факон, француски творец и моден дизајнер, креира фустани од ткаенини што ги изработува со внимание внимание на детали, толку многу што било која модна писта би посакала да ги украде.

Шнолите од 90-те повторно ин!

Шнолите од деведесетите се повторно хит кај познатите и блогерите ширум светот. Можете да ги видите во најразлични големини, од најразлични материјали, брендирани, со натписи кои оставаат интересни пораки и секогаш комбинирани со одлични аутфити...

Неколку идеи за градина од соништата

Независно од големината, вашата градина е единственото место каде можете да бидете во природа а сепак сте во својот дом . Градината е исто така дел од домот и многу е важно таа секогаш да биде убаво средена со барем малку зеленило и многу цвежо цвеќе ...

Интересни детали за вашата коса од свежо цвеќе

 Цвеќето е еден од најубавите детали, кои никогаш не остануваат незабележани, особено ако е добро искомбинирано.

Интересни дизајни за палачинки

Појадокот секогаш треба да биде еден од најобилните и најисполнети оброци. Палачинките се секогаш добар избор за појадок. Вкусни се и лесни за приготвување. Но, доколку ја пуштете вашата имагинација подалеку можете лесно да направите интересни дизајни од самата смеса и да направите вашите блиски да уживаат не само во вкусот туку и изгледот на палачинките... Можете да ги приготвувате во најразлични бои, форми и да користите зеленчук, овошје или било какви засладувачи по ваш вкус за да ги декорирате...

Неколку идеи за да го освежите изгледот на вашата спална соба

Спалната соба е една од најважните соби во вашиот дом. Таа треба да биде најудобното катче во домот каде ќе ги ги заборавиме на сите проблеми, обврски и стресот што ви ги носи секојдневието. Тоа е единствениот простор каде можете вистински да се опуштите, одморите и да соберете сили за наредниот ден. Затоа, спалната соба треба да биде добро распоредена, дизајнирана и декорирана.

Инзвонредни makeup илузии

Проследете неколку инзвонредни фотографии направени од познати make up артисти ширум светот.

Интересни дизајни за велигденски јајца

Околу најголемиот христијански празник Велигден сите сме празнично расположени. Особено особено најмалите..