Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 79833
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 76049
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 78589

Убавина и Здравје (69)

5 причини поради кои мора веднаш да престанеме со гризање нокти

Гризањето нокти е една од најчестите но и најлоши навики која има многу штетни последици по вашето здравје. Еве неколку причини кои ќе ве натераат веднаш да престанете да ги гризате вашите нокти..

Како да го подобрите сонот?

Сонот е единственото време кога вашето тело и мозок си го земаат целосниот потребен одмор и се подготвуваат за наредниот ден. Затоа секое претерано нарушување на вашиот сон е исто така нарушување и на вашето здравје, а ви дава и чувство на премореност.. Еве неколку мали трикови кои ќе ви помогнат да заспиете брззо и лесно и да се чувствувате одморени ...

Како најбрзо да ги смирите стомачните болки?

Стомачните грчеви и болки честопати знаат да бидат проблем во секојдневието на секој човек. Но постојат неолку намирници кои можат да ви помогнат да се ослободите од надуеноста грчевите и болките пред да посетите доктор.

Неколку рецепти со мед за здрава кожа

Убавата и сјајна кожа е сон на секоја жена и девојка. Наместо скапите кремови и третмани за ефективно одржување на кожата ние ви нудиме три домашни рецепти со мед за вашата кожа да изгледа свежо во текот на целиот ден...

Најдобриот домашен рецепт за отстранување на целулитот

Летото е на прагот и сите сакаме да изгледаме убаво и привлечно во костим за капење.Но, целулитот е број еден проблем кој ги спречува сите жени без разлика на тежината, обликот на телото и возраста да се чувствуваат убаво во своја кожа.

Како да го намалите стресот и анксиозноста?

 

Стресот и анксиозноста честопати ни се составен дел од денот поради брзиот ритам на времето во кое живееме. Еве неколку активности кои проверено помагаат во ослободување од стресот...

Брзи и лесни домашни маски за лице

Лицето бара голема и континуирана нега за да изгледа беспрекорно.Ви претставуваме неколку маски за лице кои можете да ги правите секојдневно во вашиот дом и да ви помогнат да се справите со акните,стареењето на кожата и да  го вратите сјајот на вашето лице .

Храна која има моќ да ја намали анксиозноста и треба да ја јадете почесто

Огромен број луѓе имаат проблеми со анксиозноста, а во ова модерно време со динамично темпо на живот, тоа е веќе сосема нормално.