Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 79833
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 76049
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 76050
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 78589

Забава (270)

Фотограф ги отстранува нашите паметни телефони за да го покаже нашиот чуден и осамен нов свет

Американскиот фотограф Ерик Пикерсгил создаде серија фотографии „Отстранети“, за да не потсети колку навистина е чудно.

Француски дизајнер користи делови од книги за да создаде извонредни фустани

Силви Факон, француски творец и моден дизајнер, креира фустани од ткаенини што ги изработува со внимание внимание на детали, толку многу што било која модна писта би посакала да ги украде.

Научете ги децата да цртаат со помош на бројки

Речиси и да не постои дете кое не би сакало да се трансформира во мал уметник. Доволно е да им дадете хартија и моливче во рацете и да им го задржите вниманието долго време.

5 причини поради кои мора веднаш да престанеме со гризање нокти

Гризањето нокти е една од најчестите но и најлоши навики која има многу штетни последици по вашето здравје. Еве неколку причини кои ќе ве натераат веднаш да престанете да ги гризате вашите нокти..

Шнолите од 90-те повторно ин!

Шнолите од деведесетите се повторно хит кај познатите и блогерите ширум светот. Можете да ги видите во најразлични големини, од најразлични материјали, брендирани, со натписи кои оставаат интересни пораки и секогаш комбинирани со одлични аутфити...

Како да го подобрите сонот?

Сонот е единственото време кога вашето тело и мозок си го земаат целосниот потребен одмор и се подготвуваат за наредниот ден. Затоа секое претерано нарушување на вашиот сон е исто така нарушување и на вашето здравје, а ви дава и чувство на премореност.. Еве неколку мали трикови кои ќе ви помогнат да заспиете брззо и лесно и да се чувствувате одморени ...