Следен дуел - дома

Машката екипа на „Прилеп“ загуби од „Пролет“ следен дуел во сабота.

Најдобриот мајстор „Јочкоски“

Заврши есенскиот дел од Супер лигата во пинг-понг. Во Скопје екипата на Младост постигна две победи.