Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 76050

На 13.05.2018 во Пеќ, Косово во организација на Џудо Клуб "Ипон" Пеќ, се одржа Меѓународен Турнир во "JUDO FOR PEACE".

 

На овој турнир Џудо Клубот СЕИШИН Прилеп настапи со 3 натпреварувачи во кадетска и сениорска конкуренција, а освоени се 5-медали. Кадети: Јован Најдоски кат. +90 кг 1-во место, Марио Цинцароски кат. +90 кг 2 ро место. Сениори: Христијан Ѓураков кат. -81 кг. 3-то место, Јован Најдоски кат. -100кг. 3-то место, Марио Цинцароски кат. +100 кг 2-ро место. Џ Стручниот штаб на ЏК Сеишин е задоволен со освоените резултати особено од кадетите Цинцароски и Најдоски кои освоија двоен медал и во сениорска конкуренција.

Leave a comment