Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 76049

Наближува 18 февруари за почеток на Супер лигата, а со тоа се интензивираат подготовките на екипите.

Тимот на Младост 96 покрај тренинзи има и учества на турнири. Практично, предвидени се секој викенд. Претходниот беше во Врање, Србија, каде е покажан успех. Новиот член на клубот, Петар Костовски, стигна дури до финалето, каде загуби од Србин. До четвртфиналето дојде Александар Рикалоски, до осминафиналето Антонио Стомнароски.

Клубот има амбиции за висок пласман во Супер лигата.

Извор на веста: www.zenitprilep.com.mk

Leave a comment