Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 76050

Денес, во 12:00 часот во Охрид, „Победа“ го одигра првиот од шестте веќе договорени зимски тест натпревари. 

Првиот пријателски натпревар се одигра со „Шкендија“. „Победа“ изгуби со 2-0, а 1-0 на полувреме, со головите Жуниор (од сомнителна офсајд ситуација) и Емини.

Следниот пријателски меч „Победа“ ќе го игра со Ренова, на 24-ти јануари 2018 година.

Leave a comment