Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 78589

Заврши есенскиот дел од Супер лигата во пинг-понг. Во Скопје екипата на Младост постигна две победи.

Прво ја совлада Струмица со 4-2 (по две партии добија Јочкоски и П. Јованоски). Потоа, малку чудно, на неутрален терен се сретнаа Младост и Младост 96. Возрасните победија со 4-2, по заслуга на Јочкоски, кој доби две партии сам и една во двојки со З.Јованоски, а последната е дело на П. Јованоски. За поразените победија Рикалоски и Стомнароски.

Пролетниот дел стартува во март.

Leave a comment