Со резултат 0-2, фудбалерите на Новаци ја прекинаа серијата од три победи на фудбалерите на Тиквеш на стартот на пролетниот дел од вториот по ранг македонски фудбалски шампионат. 

 

Надежите за продолжување на успешната серија беа рушени уште по неполни 35 минути, во кои Благоја Наумоски во 16та и Христијан Лавуровски во 34та минута погодија за победа која ги носи фудбалерите на Новаци на третата позиција на првенствената табела.

Поразот пак за кавадаречките фудбалери значеше враќање на претпоследната позиција, откако Вардар Неготино на домашен терен неочекувано славеше со 1-0 над второпласираната екипа на Скопје, кој пак е следен противник на кавадаречкиот тим.

 

 

1016 comments

 • WilliamFlest WilliamFlest 15 Dec 2017

  order real viagra line
  viagra without a doctor prescription
  online prescriptions for viagra
  viagra without prescription
  sleeping pill and viagra
  viagra without a doctor prescription
  viagra 40 pills for 99.00
  viagra no script
  se puede comprar viagra sin receta yahoo

  Reply
 • JeffreyCar JeffreyCar 15 Dec 2017

  is generic cialis safe
  cialis 5mg
  cialis dosage 20mg tadalafil
  cialis australia

  Reply
 • u5y2bvh u5y2bvh 15 Dec 2017

  cialis without a doctor's prescription from canada
  Cialis
  drugs without a prescription cialis 100 mg strength
  cialis vs viagra

  Reply

Leave a comment