За најлудата ноќ во годината кавадаречкиот плоштад се преполни за да ужива во одличната интерпретација на кавери од најновите светски хитови од страна на акустичниот поп-рок бенд Madm8ts!

 

Главниот вокал од бендот Марија Mишева, не почести со инзвонредна и енергична изведба а двајцата гитаристи Дарко Мирчевски  и Александар Кулев несомнено ја зачинаија атмосферата со уникатна преработка на сите песни. 

Преминот од старата во новата година беше проследен со гласно одбројување, долг огномет и многу честитки помеѓу присутните.

Сите фотографии можете да ги проследите на следниов линк 

 

 

 

Leave a comment