По осум целосно распродадени репризи на матичната сцена при Домот на културата „Иван Мазов - Климе“ и успешното гостување во Гостивар, хит комедијата „Стјуардеси“ по текст на Марк Камолети, а во режија на Диме Коцевски во понеделник, 22 мај ќе биде поставена и во Домот на АРМ во Скопје.

 


Иако урнебесната комедија на Камолети е еден од најпоставуваните текстови, сепак, уникатното режисерско гледање на Диме Коцевски и дава една сосема нова свежина, и прави да почуствувате дека гледате една сосема нова претстава која надополнета со неочекуваните сцени, специјалните гости и кавадаречкиот дијалект кој провејува низ дел од сцените, ќе Ве насмее до солзи.


Покрај режисерската улога, Коцевски ќе понесе и голем дел од товарот на претставата, а покрај него на сцената ќе ги видиме и Видан Станоев, Валентина Ѓорѓиева, Зорица Стефковска, Ребека Малиминовска, Никола Деков и Костадин Прокопов, кој пак одбележува 20 години успешна театарска дејност.


Почетокот на претставата е закажан за во 20 часот, а билетите по цена од 200 денари ќе се продаваат на билетарата на Домот на АРМ во вторник, среда, четврток, петок, сабота и понеделник во периодот од 17 до 20 часот.

 

Фото: Тони Коцев

1464 comments

 • Edwinindug Edwinindug 15 Dec 2017

  viagra generico intercambiable
  viagra without a doctor prescription
  website can buy viagra
  viagra without a doctor prescription
  onde encontrar generico do viagra
  viagra no prescription
  viagra mail order usa
  viagra without prescription
  generic viagra do they work

  Reply
 • LanceTap LanceTap 15 Dec 2017

  how do i get free samples of viagra
  viagra without prescription
  viagra sale spain
  viagra without a doctor prescription
  when will viagra be available generically in the us
  viagra ohne rezept aus deutschland
  online viagra overnight
  viagra no script
  buy viagra online free shipping

  Reply
 • 3p.sallow.co 3p.sallow.co 14 Dec 2017

  I started taking Atroiza this week on my 34th week of pregnancy, the first day i was dizzy and i had a strange headache, the second day i had night sweats and now all that is no more except feeling strengthless especially on my feet, will this be permanent or not?

  Reply

Leave a comment