По осум целосно распродадени репризи на матичната сцена при Домот на културата „Иван Мазов - Климе“ и успешното гостување во Гостивар, хит комедијата „Стјуардеси“ по текст на Марк Камолети, а во режија на Диме Коцевски во понеделник, 22 мај ќе биде поставена и во Домот на АРМ во Скопје.

 


Иако урнебесната комедија на Камолети е еден од најпоставуваните текстови, сепак, уникатното режисерско гледање на Диме Коцевски и дава една сосема нова свежина, и прави да почуствувате дека гледате една сосема нова претстава која надополнета со неочекуваните сцени, специјалните гости и кавадаречкиот дијалект кој провејува низ дел од сцените, ќе Ве насмее до солзи.


Покрај режисерската улога, Коцевски ќе понесе и голем дел од товарот на претставата, а покрај него на сцената ќе ги видиме и Видан Станоев, Валентина Ѓорѓиева, Зорица Стефковска, Ребека Малиминовска, Никола Деков и Костадин Прокопов, кој пак одбележува 20 години успешна театарска дејност.


Почетокот на претставата е закажан за во 20 часот, а билетите по цена од 200 денари ќе се продаваат на билетарата на Домот на АРМ во вторник, среда, четврток, петок, сабота и понеделник во периодот од 17 до 20 часот.

 

Фото: Тони Коцев

1464 comments

 • Msnbtfliede Msnbtfliede 14 Dec 2017

  http://viagrakjkmn.com/
  womens viagra
  [url=http://viagrakjkmn.com/]buy generic viagra[/url]
  viagra price comparison
  generic viagra

  Reply
 • 783 783 14 Dec 2017

  I’m HIV positive, I tested when i was pregnant in 2009 after that i started protecting my child from HIV and now my child is negative. I also started using ARVs last year June i’ve never felt sick I’m strong and healthy. I use condoms with my husband.

  Reply
 • 3j4.disunite.asia 3j4.disunite.asia 14 Dec 2017

  Unfortunately no, at least not in an easy way. It’s designed like fixed-width theme, it has to be rerworked for float width.

  Reply

Leave a comment