По осум целосно распродадени репризи на матичната сцена при Домот на културата „Иван Мазов - Климе“ и успешното гостување во Гостивар, хит комедијата „Стјуардеси“ по текст на Марк Камолети, а во режија на Диме Коцевски во понеделник, 22 мај ќе биде поставена и во Домот на АРМ во Скопје.

 


Иако урнебесната комедија на Камолети е еден од најпоставуваните текстови, сепак, уникатното режисерско гледање на Диме Коцевски и дава една сосема нова свежина, и прави да почуствувате дека гледате една сосема нова претстава која надополнета со неочекуваните сцени, специјалните гости и кавадаречкиот дијалект кој провејува низ дел од сцените, ќе Ве насмее до солзи.


Покрај режисерската улога, Коцевски ќе понесе и голем дел од товарот на претставата, а покрај него на сцената ќе ги видиме и Видан Станоев, Валентина Ѓорѓиева, Зорица Стефковска, Ребека Малиминовска, Никола Деков и Костадин Прокопов, кој пак одбележува 20 години успешна театарска дејност.


Почетокот на претставата е закажан за во 20 часот, а билетите по цена од 200 денари ќе се продаваат на билетарата на Домот на АРМ во вторник, среда, четврток, петок, сабота и понеделник во периодот од 17 до 20 часот.

 

Фото: Тони Коцев

1464 comments

 • Robertelorm Robertelorm 14 Dec 2017

  sildenafil 100 mg viagra
  viagra without a doctor prescription
  genericos cialis viagra
  viagra without prescription
  viagra cheapest price
  viagra no prescription
  comprar viagra generico seguro
  viagra ohne rezept aus deutschland
  generico do viagra no rj

  Reply
 • page 4 page 4 14 Dec 2017

  Get well soon Kuya Germs except BINAY.

  Reply
 • ThanhSmesk ThanhSmesk 14 Dec 2017

  viagra vs generic viagra
  viagra without a doctor prescription
  can you get viagra on medicaid
  viagra without a doctor prescription
  best place to buy viagra uk
  viagra without prescription
  buy sildenafil powder
  viagra without a doctor prescription
  has price viagra gone up so much

  Reply

Leave a comment