Цвеќето изгледа воодушевувачки како дел од велигденските декорации, симболизирајќи го истовремено и будењето на пролетта во домот. Свежото цвеќе е задолжителен детаљ, а лалињата во разни бои се неизбежни за ваква пригода, но можете да поставите и сини и бели зумбули, нарциси или цветни букети од полско цвеќе.

Доволно е да го одберете омиленото цвеќе и во бојата која најмногу ја сакате, а околу него да изработите интересна декорација со која ќе го украсите животниот амбиент: од ѕидот, преку празничната трпеза, па се’ до вратата. За таа намена, можете да ги наредите велигденските јајца со свежо цвеќе во вазна, кутија, кантичка или друг сад од домаќинството, па да ги поставите во било катче од домот – прекрасното пролетно цвеќе ќе му даде шарм и живописен изглед на вашиот украс и на целата просторија. Инспирацијата за декорации побарајте во природата, создавајќи идиличен амбиент кој ќе мами насмевки и повикува на оптимизам во пресрет на празничната прослава. Во продолжение, ви претставуваме повеќе оригинални и креативни декоративни идеи за сечиј вкус и секаков стил на уредување. Погледнете ги и бидете креативни во пресрет на велигденските празници и веселите пролетни моменти.

3502 comments

 • Edwinindug Edwinindug 15 Dec 2017

  cialis 10 mg viagra
  viagra without a doctor prescription
  where can i buy herbal viagra
  viagra without a doctor prescription
  buy viagra canada online
  viagra without a doctor prescription
  foro viagra online
  viagra no prescription
  viagra online apotheke forum

  Reply
 • LanceTap LanceTap 15 Dec 2017

  de cuantos mg hay viagra
  viagra without a doctor prescription
  gets viagra prescription
  viagra without a doctor prescription
  cheap viagra men
  viagra without prescription
  sildenafil citrate 100mg tab dosage
  viagra without a doctor prescription
  how much are viagra pills on the street

  Reply
 • Edwinindug Edwinindug 15 Dec 2017

  felt like viagra pill face
  viagra without prescription
  easiest way to buy viagra
  viagra without a doctor prescription
  names of viagra pills
  viagra no prescription
  sildenafil citrate 100mg what is it
  viagra no prescription
  cheap viagra next day

  Reply

Leave a comment