Погледнете околу себе. Светот е полн со приказни. Секој има една. Дури и на нивните прсти. Само треба да погледнете многу одблизу за да ги видите.

 

Видете и сами на сликите подолу. Овие прстени се направени од германската артистка Изабел Кифхабер и истите се достапни за продажба на Etsy. Направени се сосмола и секој од нив отсликува различно мало тајно сценарио. Еден од нив содржи човек кој скија. Друг има пар кој игра тенис. Дури има еден во кој има двајца кои разменуваат нежности на клупа. Или, можете да имате стадо овци на прстот.

„Обожавам да дизајнирам“, вели Изабел на нејзинот Етси профил. „Обожавам да работам прецизно и со моите раце. И обожавам уникатен накит. И ако ги погледнеме сите овие прекрасни прстени, дефинитивно ја споделуваме таа љубов!

Сакате дизајн што не го гледате на нејзиниот профил? Не грижете се затоа што Изабел прима нарачки. Само пратете ѝ е-меил и кажете ѝ ја Вашата приказна.

 

Повеќе информации на: Etsy | Geschmeideunterteck.de (H/T: Bored Panda)

 

 

665 comments

 • Mbjmkfliede Mbjmkfliede 04 Dec 2017

  viagra pharmacy online
  http://vipnowed7.com/
  viagra price
  buy viagra online generic
  brand name viagra

  Reply
 • Jerryric Jerryric 04 Dec 2017

  generic cialis canada
  canadian cheap cilais
  canadian cilis
  candian cialis for sale
  online canadian cialis a s 36.99

  Reply
 • KennethBut KennethBut 04 Dec 2017

  cheapest car insurance yahoo answers
  auto insurance companies florida
  general auto insurance quotes online how much on average is car insurance
  state automobile mutual insurance company

  Reply

Leave a comment