Во уникатната соработка помеѓу францускиот моден бренд Pigalle и дизајнерската агенција Ill-Studio, кошаркарскиот двор во Париз Duperré неодамна е редизајниран и пресликан со нова шема на живописни бои. Тесниот кошаркарски терен е сместен помеѓу две станбени згради и станал препознатлив по неконвенционалните шеми на бои, од кои првата се појавила во 2015 година. Фотографиите се направени од Алекс Пенфорнис и Себастијан Михелини. 

3133 comments

 • VbsfynPeergy VbsfynPeergy 14 Dec 2017

  http://viagraonszb.com/
  herbal alternative to viagra
  [url=http://viagraonszb.com/]buy cheap viagra[/url]
  buy viagra without prescription
  buy viagra

  Reply
 • KatrinaMon KatrinaMon 14 Dec 2017

  online payday loans
  payday loans online
  payday loans no credit check
  pay day loans

  Reply
 • Robertelorm Robertelorm 14 Dec 2017

  generic viagra sold
  viagra without a doctor prescription
  viagra lloyds online
  viagra without prescription
  viagra online miglior prezzo
  viagra no prescription
  is selling viagra online legal
  viagra without prescription
  allpills shop viagra generic

  Reply

Leave a comment