Уметност и дизајн (34)

Интересни дизајни за велигденски јајца

Околу најголемиот христијански празник Велигден сите сме празнично расположени. Особено особено најмалите..

Хотел библиотека во Јапонија

Во Јапонија се отвори интересен хотел кој им овозможува на љубителите на книги уште повеќе да уживаат во престојот.

Колачи со воодушевувачки дизајн

Колачињата го менуваат расположението – тие се слатки и едноставно знаат како секого да направат посреќен и во најлошите моменти. Сметаме дека вкусот е најважен кога станува збор за колачи, но само поогледнете го дизајнот на овие мали, слатки колачиња...

 

Дизајнот ќе ве натера да се насладите дури и ако само ги погледнете ...

 

Рачно изработен прстен кој во него крие цел еден свет

Овој рачно изработен прстен од страна на „Secret Wood“ содржи цели светови во својата кристална внатрешност кои се откриваат кога го носите. Во еден прстен постојат многу места кои можат да се истражуваат, како камени лагуни, мистериозни шуми и прекрасни водопади доколку го ротирате. Погледнете...

 

 

Саксии кои се менуваат според големината на растенијата

Иновативен дизајн на саксии кој е инспириран од јапонската уметност оригами.

Магичен чадор кој открива дезен само кога врне

Она што ги прави овие чадори посебни интересни и многу привлечни за луѓето е нивната добра комбинација на водоотпорни и апсорбирачки материјали, што открива еден убав дезен само кога ве штитат од дождот.

Хотелска соба декорирана со графити

Додека повеќето од нас се навикнати да гледаат графити нацртани на напуштени згради или во метро станици, сопствениците на францускиот хотел „Au Vieux Panier“ лоциран во Марсеј, се одлучиле токму со овој вид уметност да декорираат една од хотелските соби.

Најубавата тераса во Нујорк

Оваа тераса се наоѓа на врвот од една зграда во Њујорк, а од неа се гледа целата метропола.