Забава (123)

Сакате здрави заби? –Ова се најдобрите намирници кои треба да ги конзуммирате

Кога станува збор за Вашето дентално здравје, покрај конецот и пастата за заби, многу е важно да им се придаде значење и на намирниците кои ги регенерираат забите.

4 сериозни здравствени проблеми кои настануваат поради сува кожа

Обично сувата кожа е безопасна, а проблемот настанува тогаш кога ќе се сетите дека треба повторно да започнете со користење на хидратантни креми. Но, што кога Вашата кожа е сува и Ве чеша без разлика колку често нанесувате креми?

Правила на кои треба да се придржувате при шминкање доколку носите очила

Жените кои носат очила со диоптрија, во последните неколку сезони конечно можат да воздивнат, а поуланроста на geek женските, нема за брзо да помине.

Што е рансомвер?

Рансомвер (ransomware) е вид на злонамерен софтвер којшто го спречува или ограничува пристапот на корисниците кон нивните системи, или со заклучување на екранот, или со заклучување на фајловите, се’ додека не се плати откуп. Поновите рансомвери , категоризирани како крипто-рансомвери, шифрираат одредени фајлови на инфицираните системи и ги тераат корисниците да платат откуп преку одредени онлајн начини на плаќање за да го добијаат клучот за дешифрирање.

Нов рансомвер поврзан со NOTPETYA покосува во Русија и Украина

Пред неколку месеци, огромен рансомвер напад познат како NotPetya протатни низ Украина, Русија, и некои мултинационални компании, притоа инфицирајќи илјадници мрежи и предизвикувајќи стотици милиони долари штета. Сега, нова верзија на тој код заклучува стотици машини и ја хендикепира инфраструктурата.

Телескопот Хабл на НАСА пронајде целосно црна планета

Хабл телескопот откри дека планета која е позната од претходно, е целосно црна. Планетата апсорбира 94% од светлината која паѓа на неа, што е невообичаено.

6 тајни на дамите кои се преубави и без шминка: Практични совети за секоја жена!

Секоја жена има своја природна убавина и шарм, поради коишто може да изгледа убаво и без шминка и останати методи на разубавување.

Вратете го стариот сјај на кожата

Вратете го стариот сјај на кожата. Преку овој домашен трик ќе ги израмните брчки за 7 дена!