ИНФО ЛАБ (304)

Железничкиот сообрајќај нормализиран

Ги известуваме граѓаните на Општина Прилеп дека патничките и товарните возови од денес повторно се враќаат на пругите.

Штрајк во Македонски Железници

Патничките и товарните возови од вчера не сообраќаат поради штрајк на вработените, информираат од Македонски железници транспорт.

И без пари, Фени го „стопи“ Кожув

И без пари, и во услови кои се далеку од основни за нормално функционирање, Фени Индустри сеуште го има победничкиот менталитет.

Со два настани ќе биде затоврено годинешното издание на „Кавадаречката културна есен“

Со два настани, Домот на културата „Иван Мазов - Климе“ ќе го заокружи годинешното издание на манифестацијата „Кавадаречка културна есен“.

Следен дуел - дома

Машката екипа на „Прилеп“ загуби од „Пролет“ следен дуел во сабота.

Најдобриот мајстор „Јочкоски“

Заврши есенскиот дел од Супер лигата во пинг-понг. Во Скопје екипата на Младост постигна две победи.

Кобетиќ и среќата ја спасија „Ренова“ од заслужен пораз!

Во последниот меч од есенската полусезона на 03 декември, фудбалерите на „Победа“ на стадионот на Могилата одиграа 1-1 со тимот на „Ренова“ од Тетово. 

“Безимениот” – Нов роман на Петар Петрески

Продолжувајќи го богатото творештво, писателот Петар Петрески го издаде новиот роман, „Безимениот“.