Забава (235)

15 необични закони низ светот

Во островската држава Самоа, криминал е ако го заборавите роденденот на вашата сопруга.

Седум нешта што можете да ги направите во нов град кога сте сами и кога сакате да истражувате

 

Постојат многу работи што може да ги правите во нов град, дури и кога сте сами. Без разлика дали сте турист или само што сте се преселиле, ве очекуваат многу авантури.

Храна која има моќ да ја намали анксиозноста и треба да ја јадете почесто

Огромен број луѓе имаат проблеми со анксиозноста, а во ова модерно време со динамично темпо на живот, тоа е веќе сосема нормално.

Навики во исхраната со кои ќе го зачувате здравјето и без држење диети

Дали знаете дека краткотрајното држење диета не води до подобрување на здравјето и телесната тежина. Покрај тоа,држењето диета може да биде и штетно.  За да ја контролирате вашата тежина и да го зачувате здравјето, најдобро е да промените неколку навики во вашата исхрана. Погледнете за кои станува збор.

Среќен роденден Тоше!

Да беше денес жив, ќе наполнеше 38 години. Тоше не беше само пејач, беше човек со огромно срце и љубов за сите.

Тој е нашиот непребол. Македонија и Балканот ќе го помнат по она многу што остана зад него. Ѕвездата наша за жал згасна, но ние нема да дозволиме да се заборави.

Зошто секој сопственик на мачка треба да има стаклена маса?

Сликите на мачки кои седат на стаклени маси ќе ви овозможат да го видите светот преку нова перспектива.

Погледнете ги фотографиите направени одоздола на овие величествени крзнени топки и забавувајте се!

15 интересни музички факти

Елвис Присли за првпат се појавил на телевизија во 1956 година, во шоуто на браќата Дорси, каде што ги испеал песните Blue Suede Shoes и Heartbreak Hotel.

Прекрасно пријателство меѓу спасена лисица и спасено куче

Ова е прекрасна приказна за пријателство меѓу куче и мала лисица, која мисли дека е куче исто така.