Занимливости (71)

15 необични закони низ светот

Во островската држава Самоа, криминал е ако го заборавите роденденот на вашата сопруга.

Седум нешта што можете да ги направите во нов град кога сте сами и кога сакате да истражувате

 

Постојат многу работи што може да ги правите во нов град, дури и кога сте сами. Без разлика дали сте турист или само што сте се преселиле, ве очекуваат многу авантури.

Среќен роденден Тоше!

Да беше денес жив, ќе наполнеше 38 години. Тоше не беше само пејач, беше човек со огромно срце и љубов за сите.

Тој е нашиот непребол. Македонија и Балканот ќе го помнат по она многу што остана зад него. Ѕвездата наша за жал згасна, но ние нема да дозволиме да се заборави.

Зошто секој сопственик на мачка треба да има стаклена маса?

Сликите на мачки кои седат на стаклени маси ќе ви овозможат да го видите светот преку нова перспектива.

Погледнете ги фотографиите направени одоздола на овие величествени крзнени топки и забавувајте се!

15 интересни музички факти

Елвис Присли за првпат се појавил на телевизија во 1956 година, во шоуто на браќата Дорси, каде што ги испеал песните Blue Suede Shoes и Heartbreak Hotel.

Прекрасно пријателство меѓу спасена лисица и спасено куче

Ова е прекрасна приказна за пријателство меѓу куче и мала лисица, која мисли дека е куче исто така.

Мудри мисли изразени низ текстовите во песните од светски познати изведувачи

Помеѓу сите оние банални текстови во некои од најпознатите светски хитови се наоѓаат и текстови на песни од познати изведувачи со мудри содржини за животот  кои се вредни за преслушување.

Што кажува вашата омилена боја за вас

Вашата омилена боја кажува многу за вашата личност одберете која е ваша омилена боја од овие и видете што таа кажува за вас: