Убавината на природата е непресушна инспирација за креативно изразување, а неретко може да ја пронајдеме и во сосема неочекувани и екстравагантни облици. Воодушевувајќи им се на величенствените и иновативни фасади на градбите ширум светот, може да се забележи дека визијата на талентираните архитекти била поттикната токму од естетиката на природните мотиви и форми. Ви претставуваме 10 апсолутно фантастични современи градби, чиј дизајн е совршен пример како архитектонските ремек дела може да бидат неверојатна визуелна реплика на природата.

 

1.ТАЈПЕЈ, ТАЈВАН

 

 

2.ПЕКИНГ, КИНА

 

 

3.АБУ ДАБИ, ОАЕ

 

 

4.ДУБАИ, ОАЕ

 

 

5.TAJПЕЈ, ТАЈВАН

 

 

6.ЧИКАГО, САД

 

 

7.ПЕКИНГ, КИНА

 

 

8.ЛОНДОН, ОБЕДИНЕТО КРАЛСТВО

 

 

9.ЊУ ДЕЛХИ, ИНДИЈА

 

 

 

10.БАРСЕЛОНА, ШПАНИЈА

688 comments

 • Lbvwbleara Lbvwbleara 15 Dec 2017

  http://cialisovnsm.com/
  cialis generic brand
  [url=http://cialisovnsm.com/]discount cialis[/url]
  cialis 5mg reviews
  cialis

  Reply
 • Edwinindug Edwinindug 15 Dec 2017

  buy sildenafil citrate 100mg online
  viagra without a doctor prescription
  online viagra and cialis
  viagra without a doctor prescription
  viagra holland online
  viagra no script
  what is in a viagra pill
  viagra without a doctor prescription
  how long does 25mg viagra last

  Reply
 • ofyki08 ofyki08 15 Dec 2017

  prescription drugs from canada
  canadapharmacyonline.com
  list of approved canadian pharmacies medicine without a prescription
  prescription drugs from canada prices

  canadian rx pharmacy

  Reply

Leave a comment