Во уникатната соработка помеѓу францускиот моден бренд Pigalle и дизајнерската агенција Ill-Studio, кошаркарскиот двор во Париз Duperré неодамна е редизајниран и пресликан со нова шема на живописни бои. Тесниот кошаркарски терен е сместен помеѓу две станбени згради и станал препознатлив по неконвенционалните шеми на бои, од кои првата се појавила во 2015 година. Фотографиите се направени од Алекс Пенфорнис и Себастијан Михелини. 

3133 comments

 • EdwinTauro EdwinTauro 14 Dec 2017

  how to use viagra tablets for men
  viagra without prescription
  best place to buy generic viagra
  viagra without a doctor prescription
  puedo comprar viagra en farmacia sin receta medica
  viagra ohne rezept aus deutschland
  where to get sildenafil citrate
  viagra without prescription
  is the viagra sold online real

  Reply
 • Carolynpexia Carolynpexia 14 Dec 2017

  www xviagra com

  viagras price

  buy viagra soft

  lowest price viagra

  brand viagra

  Reply
 • KatrinaMup KatrinaMup 14 Dec 2017

  payday loan online
  payday loans no credit check
  payday loan online
  cash advance loans

  Reply

Leave a comment