Забава (214)

Што кажува вашата омилена боја за вас

Вашата омилена боја кажува многу за вашата личност одберете која е ваша омилена боја од овие и видете што таа кажува за вас:

Намалете го вишокот килограми со пешачење

Пешачењето е најдобар начин за зачувување на здравјето и ослободување од вишокот килограми. Но, најчесто наоѓаме изговори дека немаме доволно време за долга прошетка во текот на денот па затоа еве неколку совети како да пешачите, а тоа да не ви го наруши текот на испланираниот ден:

Десет поучни цитати за животот од светски познати автори

„Стравот кој дозволувате да се создаде во вашиот ум е полош од ситуацијата која всушност реално постои.“ – Спенсер Џонсон („Кој го здипли моето сирење“)

25 Интересни факти

Џон Бон Џови е сопственик на ресторан кој нема ценовник. Гостите плаќаат онолку колку што имаат или волонтираат во замена за својот оброк.

Невообичаени домашни трикови

Секојдневни се сретнуваме со проблеми како главоболка, уморни стапала или ‘рчење, па еве неколку интересни трикови кои ќе ни помогнат да се ослободиме од овие проблеми:

Саксии кои се менуваат според големината на растенијата

Иновативен дизајн на саксии кој е инспириран од јапонската уметност оригами.

Едноставен трик кој ќе ви помогне полесно да ја постигнете посакуваната фигура

Вежбањето е еден начин за тоа како полесно да дојдеме до посакуваната витка линија, тоа сите знаеме, но постои еден трик што ќе го зголеми ефектот од вежбањето - гума за џвакање!

Кој е најдобар град во светот за студентски живот?

Според неодамнешните статистички податоци, Лондон е најдобриот град за студентски живот.