Спорт (12)

Следен дуел - дома

Машката екипа на „Прилеп“ загуби од „Пролет“ следен дуел во сабота.

Најдобриот мајстор „Јочкоски“

Заврши есенскиот дел од Супер лигата во пинг-понг. Во Скопје екипата на Младост постигна две победи.

Кобетиќ и среќата ја спасија „Ренова“ од заслужен пораз!

Во последниот меч од есенската полусезона на 03 декември, фудбалерите на „Победа“ на стадионот на Могилата одиграа 1-1 со тимот на „Ренова“ од Тетово. 

Нашите Ракометари "малку среќа за поголем успех"

Машката екипа на Прилеп наместо шест, освои четири бода на двата последни меча дома.

Прво место за шахистот Звонко Станојоски

Велемајсторот Звонко Станојоски е победник на Отвореното првенство на Скопје во брзопотезен шах.

Нови 3 бода за „Победа“ на гостински терен

Фудбалерите на Победа на вчерашниот натпревар од претпоследното 17-то коло на ПМФЛ во Скопје го совладаа истоимениот домашен тим со 1-0.

Победа најде лек за Струмица, и „Пандевци“ потклекнаа дома

Мирослав Станиќ во 41-та минута донесе победа за прилепскиот прволигаш.

Рикалоски со голема шанса за учество на пинг-пинг Олимпијада

Поддршка за Рикалоски на Младинската Олимпијада