Фудбалската федерација на Македонија ја уважи жалбата на фудбалскиот клуб Кожув поднесена против екипата на ГФК Тиквеш, која на меѓусебниот натпревар одигран минатиот викенд ги прекршила правилата на ФФМ.

 


Гевгелискиот клуб реагираше дека тимот на Тиквеш го прекршил правило на ФФМ (сите клубови учесници во натпреварувањето во вторите лиги првото полувреме мора да го започнат и да го завршат со два фудбалери, од кои едниот фудбалер да нема навршено 21 година, а другиот да нема навршено 19 години), откако во 44. минута од игра повлекол еден од младинците, на што денес комисијата при фудбалската куќа на фудбалот одлучи да го поништи резултатот од 1-1 и натпреварот да го добие Кожуф со службени 3-0.

 

Со овие три бода гевгеличани се искачија на третата позиција од ВМФЛ-Исток и сега пред водечката Беласица заостануваат 6 бода, а 4 пред второпасираната Брегалница. За разлика од нив, Тиквеш падна на шестата позиција на првенствената табела.

 

Во следното коло кое на програмата е викендов, Тиквеш му гостува на тимот на Саса од Македонска Каменица.

 

Преземено од www.kavadar4e.com

2 comments

  • yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 23 Oct 2017

    My wife and i got cheerful John could complete his investigations via the ideas he got out of your blog. It's not at all simplistic to simply always be giving freely steps that many most people may have been selling. So we fully grasp we need you to give thanks to for that. All of the illustrations you've made, the simple web site menu, the friendships you make it easier to foster - it's got everything sensational, and it's letting our son in addition to our family reason why that matter is amusing, which is truly serious. Many thanks for all the pieces!

    Reply
  • air max air max 22 Oct 2017

    WONDERFUL Post.thanks for share..extra wait .. ?

    Reply

Leave a comment