Спорт (31)

Во сабота, традиционален турнир на СППМД по повод „football people week“

По повод „football people week“ кој е во рамките на FARE кампањата, Советот за Превентива против Мaлолетничка Деликвенција - СППМД и годинава ќе организира турнир во мал фудбал.

Навивачите на Манчестер Јунајтед добија свој дом и во Кавадарци

Навивачите на Манчестер Јунајтед добија свој дом и во Кавадарци, каде одсега па натаму ќе се следат сите натпревари на Црвените ѓаволи, но и ќе се навива за Македонија.

Тиквеш падна на шестата позиција на првенствената табела, одземен бодот од Гевгелија

Фудбалската федерација на Македонија ја уважи жалбата на фудбалскиот клуб Кожув поднесена против екипата на ГФК Тиквеш, која на меѓусебниот натпревар одигран минатиот викенд ги прекршила правилата на ФФМ.

Фени го пречекува Гостивар во првиот натпревар од новата сезона

По двомесечни припреми, кошаркарите на Фени Индустри подготвени го дочекуваат стартот на ново првенство.

Тиквеш може да остане без освоениот бод во Гевгелија

Градскиот фудбалски клуб Тиквеш може да остане без освоениот бод во Гевгелија доколку фудбалската федерација на Македонија ја уважи жалбата на фудбалскиот клуб Кожуф за прекршување на правилата од страна на ГФК Тиквеш, за време на натпреварот од Втората лига - Исток одигран во саботата.

Брегалница ги „однесе“ трите бода од Кавадарци

По добриот старт на шампионатот, фудбалерите на градскиот фудбалски клуб Тиквеш го запишаа и вториот пораз во серија, прв на домашен терен, и тоа од екипата на Брегалница од Штип.

ГРК Тиквеш убедлив во дуелот со Преспа за прво сезонско славје

Ракометарите на градскиот ракометен клуб Тиквеш ја научија лекцијата од претходното коло во кое пропуштија триумф над шампионот Младост, славејќи убедлива победа над тимот на Преспа од 39-31, прва во вториот натпревар сезонава.

Пионерите на ГРК Тиквеш го декласираа Торо Спорт од Виница

Пионерите на градскиот ракометен клуб Тиквеш продолжуваат со убедливите игри на стартот на првенството.