Elena

Elena

„Нова скала“ е новиот хит на „Лексикон“

„Нова скала“ е новиот хит на „Лексикон“

Шест месеци откако го промовираа својот деби сингл „Така ли се чуствуваш“, членовите на кавадаречкиот рок состав Лексикон деновиве ја објавија и својата втора песна, „Нова скала“.