Шминката, неизбежната женска рутина со која ги истакнуваме најубавите црти на лицето или се трансформираме сосема, не треба да биде табу тема дури и во летниот период, без оглед на високите температури.

Запаметете дека со добра подлога (прајмер), лесна минерална пудра во прав и фиксатор ќе имате нежен и прекрасен изглед.

 

Сите оние кои се подготвени за експериментирање, испробајте неколку од следните 5 најжешки шминерки трендови во оваа летна сезона:

Светки на очите

Дозволени се во секоја варијанта – како сенка на целиот очен капак, во вид на туш-линија над окото или пак под него, на долниот капак. Можете да ставите светки и на самиот надворешен агол од окото или можеби во внатрешниот дел наместо сенка за осветлување и отварање на окото. Важно е да се забавувате и да блескате.

 

Драматични силни бои

Смело и драматично, мешавина од експлозивни бои – портокалова, црвена, зелена, жолта и сина. Со еден збор – виножито на вашите очи. Може да искомбинирате неколку бои или да ставите само една врз целиот очен капак, важно е да бидете храбри и да не се премислите при нанесувањето.

 

Пастелни сјајни очи и проѕирни сјајни усни

Најпожелно е и двете да блескаат со прозирен сјај, а основните бои под нив да се меки и пастелни. Тоа значи дека бирате нијанси како нежно бебешко розово, пудра боја или беж и шампањ нијанси. Усните и очните капаци прекријте ги со проѕирен сјај за совршен завршен изглед.

 

Природни запуштени веѓи

Кога имате густи и убави веѓи и не ви е потребно премногу шминка. Тие се доволен украс сами по себе. Дозволено е дури и малку да ги запуштите, односно не пречи да се неуредни сé додека се зачешлани во една насока. Веѓите кои се силно истакнати и прецизни се дефинитивно аут оваа сезона.

 

Розови усни

Сите варијанти на розовиот кармин се во фокусот оваа летна сезона, од нежни пастелни нијанси до жешки експлозивни розови тонови. Карминот е доволен сам по себе, не ви треба премногу дополнителна шминка на очите.

1579 comments

 • Lbvwsuerry Lbvwsuerry 15 Dec 2017

  http://cialisovnsm.com/
  cialis long term effects
  [url=http://cialisovnsm.com/]cialis daily[/url]
  generic cialis canada
  cheapest cialis

  Reply
 • KatrinaMon KatrinaMon 15 Dec 2017

  payday loans
  payday loans no credit check
  payday loans no credit check
  pay day loans

  Reply
 • Edwinindug Edwinindug 15 Dec 2017

  legally purchase viagra online
  viagra without prescription
  como tomar viagra de 100 mg
  viagra without prescription
  take sildenafil tablets 100 mg
  viagra without a doctor prescription
  can get viagra walgreens
  viagra no prescription
  acquistare viagra generico online

  Reply

Leave a comment